سوالات متداول

وقت ارزشمند شما برای مهم است.

داناکالا چیست؟

داناکالا طرح جامع تجاری‌سازی دارایی‌های فکری و دستاوردهای فناورانه دانشگاهی می‌باشد. داناکالا با هدف ایجاد ارتباط موثر بین مراکز علمی برتر کشور و صنایع پیشرو ایجاد شده است و با شناسایی خلاء‌های ساختاری، بستری مناسب و مطلوب برای فناوران و سرمایه‌گذاران و صنعتگران جهت تجاری‌سازی و انتقال فناوری فراهم نموده است.

چگونه دارایی‌های فکری خود را در داناکالا ثبت کنم؟

با مراجعه به بخش ثبت فناوری می‌توانید دارایی‌های فکری خود از جمله فناوری‌ها، تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی، اختراعات و پایان‌نامه های با قابلیت تجاری‌سازی را ثبت نمایید. بدین ترتیب با طی کردن تنها 6 گام و در کمترین زمان دارایی فکری شما ثبت شده و در نوبت بررسی‌های تخصصی جهت نمایش در سایت قرار می‌گیرد.

داناکالا به منظور حفظ حقوق فناوران و سرمایه‌گذاران چه ساختاری در نظر گرفته است؟

داناکالا با شناسایی خواسته‌های فناوران و سرمایه‌گذاران و صنعتگران و با هدف حفظ منافع ایشان، ساختار حقوقی امن و منعطفی را متناسب با فضای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری و تجاری‌سازی دارایی‌های فکری ایجاد نموده است که تشریح بیشتر آن در صفحه حقوق مالکیت فکری قابل مشاهده است.

چگونه فناوری مورد نظر جهت سرمایه‌گذاری یا به کارگیری صنعتی را بیابم؟

داناکالا با فراهم آوردن مجموعهای از انواع دارایی‌های فکری تعداد قابل توجهی از فناوریها، تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی، اختراعات و پایان‌نامه های با قابلیت تجاری‌سازی در حوزه‌های تخصصی مختلف را گردآوری نموده است. صنعتگران و سرمایه‌گذاران و صنعتگران میتوانند با مراجعه به صفحه فناوری‌های قابل عرضه و با استفاده از بخش جستجو، محصولات مورد نظر خود را بیابند و با ورود به صفحه هریک از محصولات درخواست خود را جهت کسب اطلاعات بیشتر ثبت نمایند و یا با یکی از راههای ارتباطی ذکر شده در صفحه ارتباط با ما با کارشناسان داناکالا ارتباط برقرار نمایند.

کدام دسته از دارایی‌های فکری در سایت داناکالا ثبت و نمایش داده می‌شوند؟

امکان ثبت دارایی‌های فکری دانشگاهی از جمله فناوری‌ها، تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی، اختراعات و پایان‌نامه های با قابلیت تجاری‌سازی در سایت داناکالا وجود دارد. پس از ثبت، بررسی‌های تخصصی در زمینه سطح علمی و قابلیت تجاری‌سازی توسط تیمی از متخصصان در داناکالا انجام میگردد و در صورت تایید نهایی، در بخش فناوری‌های قابل عرضه به نمایش درمی‌آید.

به بالای صفحه بردن