درباره داناکالا

مفتخریم که دانا کالا را برای شما معرفی کنیم.

معرفی طرح

معرفی طرح

تحولات سریع در شکل گیری و رشد فناوریهای گوناگون باعث شده است که فناوری به عنوان یکی از عوامل اصلی در بقا و رقابت پذیری بنگاههای اقتصادی تبدیل شود. به همین دلیل رویکرد بنگاههای اقتصادی در سطح بین المللی ، استفاده موثر از دانش و فناوری شکل گرفته در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی می باشد.   خوشبختانه سیاستهای کلی کشور، نوع حمایت ها ، مشکلات اقتصادی ، مشکلات ناشی از تامین و تدارک کالاهای خارجی، افزایش قیمت ارز، وجود نقدینگی زیاد در بخش خصوصی و صاحبان سرمایه باعث شده است که بنگاههای اقتصادی ، بخش خصوصی و صاحبان سرمایه نگاه خریدارانه تری به دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان داشته باشند.

اگر چه که شکافی بین ایده تا بازار بر مبنای فعالیتهای نوآورانه و فناورانه دانشگاهیان و همچنین در دانشگاه صنعتی اصفهان وجود دارد ، با اینحال ضروری است بر مبنای نیازهای دانشگاه و متناسب با نیازهای طرح تحول راه حل های مناسبی را برای تولید و بازاریابی فناوریهای دانشگاه و عرضه دارائیهای بسیار نامحدود دانشگاه در حوزه فناوری ، اختراعات و دستاوردهای تحصیلات تکمیلی دانشگاه داشت. وجود 13 دانشکده برتر در سطح کشور ،  پژوهشکدهای شاخص و موفق دانشگاه صنعتی اصفهان و هزاران نفر دانشجویان علاقمند وظیفه دشواری را بر مدیریت دانشگاه قرار میدهد تا با استفاده از فضای نسبتا مناسب ایجاد شده و تغییر در رویکرد صاحبان سرمایه در جذب دارائیهای فکری اقدامات سریع و سازمان یافته را به اجرا درآورد. سرعت عمل و چابکی حاصل از انجام فرآیندهای تجاری سازی فناوری مهمترین انگیزه طرح “دانا کالا  ” است و در صورت ایجاد این الگوی موفق میتوان از نتایج آن در وزارت عتف استفاده کرد.

طرح دانا کالا  ، یکی از طرحهای پیشنهادی مدیریت نوآوری و تجاری سازی فناوری  بوده که بصورت سازمان یافته بدنبال حل سه موضوع بازاریابی فناوری ، فروش فناوری و  جذب سرمایه گذار است. این طرح بدنبال ایجاد سیستمی سریع ،پویا و جذاب  برای جذب سرمایه‌های بیرونی دانشگاه و همچنین روشی دائمی در عرضه فناوریهای دانشگاه با محوریت مدیریت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری دانشگاه دارد

دستاوردها

دستاوردهای فناورانه دانشگاه صنعتی اصفهان

250+

فناوری‌های ایجاد شده

140+

فناوری‌های تجاری شده

42+

تعداد شرکت‌های رویشی

420000+

میلیون ریال درامد حاصل از فروش فناوری

فیلم

داناکالا در یک نگاه

تیم داناکالا

تیم داناکالا

تیم داناکالا تشکیل شده از یک نفر مدیریت و سه کارشناس ارشد می‌باشد.

دکتر احمدرضا زمانی

مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری

مهندس حامد ارشدی

کارشناس ارشد مرکز نوآوری

مهندس مریم اشکبوس

کارشناس ارشد تجاری سازی فناوری

مهندس محدثه اعلایی

طراح گرافیک

مهندس امیرارسلان چم‌‎خرم

طراح و برنامه نویس

.....

کارشناس حقوق مالکیت فکری

......

مشاور حقوقی

به بالای صفحه بردن