سرمایه‌گذاران و صنعتگران

هر آنچه سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع باید بدانند.

چرا؟

چرا در فناوری سرمایه‌گذاری کنیم؟

پیشرفت‌های چشمگیر علمی در دهه‌های اخیر، علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر سطح کیفیت زندگی انسان‌ها داشته تحولاتی نیز در زمینه‌های اقتصادی ایجاد کرده است، به شکلی که سرمایه‌گذاران و صنعتگران پیشرو محل سرمایه‌گذاری‌های خود را از بازارهای سنتی به سمت بازارهای جدید تغییر داده‌ و بدین ترتیب در سودآوری ناشی از تجاری‌سازی فناوری‌های روز دنیا سهیم شده اند.

از سوی دیگر در بسیاری از صنایع استفاده از روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی شرایط جدید بازارها نیست و شرکت‌ها و صنایعی که از فرآیندهای جدید و محصولات تکنولوژیک استفاده می‌کنند قادر به حفظ قدرت رقابتی خود در بازار بوده و با افزایش راندمان کاری، بازده اقتصادی خود را افزایش داده‌اند. از میان مزایای زیادی که بهره‌مندی از فناوری‌های جدید برای صنایع ایجاد می‌نماید می‌توان به چند مورد قابل توجه ذیل اشاره کرده.

استفاده از دانش فنی به عنوان یک منبع کلیدی این فرصت را برای صنایع ایجاد می‌کند تا با تولید محصولات منحصر به فرد قدرت رقابتی خود را در بازار حفظ کنند بدون اینکه نگران تولید محصول مشابه از سوی رقبا باشند، زیرا فناوری‌ بر پایه‌ی سال‌ها پژوهش ایجاد شده و دسترسی به نتایج حاصل از آن به راحتی برای همگان امکان‌پذیر نیست و در نتیجه قابلیت تولید نمونه مشابه توسط رقبا را سلب می‌نماید.

در همین راستا حضور دانشمندان و فناوران با سطوح علمی بالا در کشور به حفظ و امتداد شرایط فوق کمک شایانی می‌نماید. به شکلی که این متخصصان با پشتیبانی علمی و پژوهشی خود به تولید نسخه‌های جدید فناوری و حفظ قدرت رقابتی در طول زمان کمک می‌نمایند و این امکان را در اختیار صنایع قرار می‌دهد تا بدون نگرانی از وابستگی به بیرون از مرزها به ویژه در شرایط تحریم، به مسیر توسعه‌ای خود ادامه دهند.

از دیگر مزایای استفاده از فناوری‌های نوین در مراکز صنعتی و شرکت‌ها، حرکت در راستای اقتصاد دانش بنیان می‌باشد. با توجه به تسهیلات فراوانی که در سال‌های اخیر در این زمینه ایجاد شده است، صنایع می‌توانند با بهره‌مندی از فناوری‌های دانشگاهی و محصولات دانش‌بنیان در بستری هموارتر و شرایطی مساعدتر به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

سرمایه‌گذاران و صنعتگران

داناکالا و سرمایه‌گذاران و صنعتگران

داناکالا با بررسی دغدغه‌های سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع و نیز شناسایی چالش‌های ایشان در ارتباط با دانشگاه‌ها، ساختاری را ایجاد نموده است تا این ارتباط به موثرترین و سریع‌ترین شیوه‌ی ممکن صورت پذیرد. در این ساختار علاوه بر امکان دسترسی به طیف وسیعی از دارایی‌های فکری و ایجاد حق انتخاب برای سرمایه‌گذاران و صنعتگران ، ساختار حقوقی امن، بسترهای منعطف سرمایه‌گذاری و امکان ارتباط با پژوهشگران و فناوران برتر هر حوزه ایجاد شده است.

داناکالا به صورت اختصاصی در زمینه های زیر در کنار سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع قرار دارد تا با استفاده از ساختارهای تعبیه شده در هر بخش از مزایای آن بره‌مند گردند.

دسترسی به انبوهی از فناوری‌ها

داناکالا با ایجاد پایگاه اینترنتی و صفحات اختصاصی در شبکه‌های مجازی امکان دسترسی به انبوهی از دارایی‌های فکری دانشگاهی از جمله فناوری‌ها، اختراعات، تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و پایان‌نامه‌های کاربردی را ایجاد نموده است.

بدین ترتیب سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع با دسترسی به طیف وسیعی از جدیدترین دستاوردهای علمی دانشگاهی امکان انتخاب بهترین گزینه متناسب با اهداف خود را دارند. افراد می‌توانند با استفاده از گزینه‌ی جستجوی پیشرفته و با اعمال فیلترهای موجود دارایی‌های فکری مورد نظر خود را بیایند و اطلاعات تکمیلی در مورد هریک را مشاهده نمایند. به منظور درخواست خرید یا مشارکت در هریک از موارد مطلوب می‌توانید فرم مربوطه در انتهای صفحه اطلاعات هر دارایی فکری را تکمیل و ثبت نموده و یا با کارشناسان داناکالا تماس حاصل فرمایید.

شفافیت در قرارداد‌های سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری​

داناکالا با ایجاد بستر حقوقی امن و شفاف و ارائه روشهای متنوع تجاری‌سازی و انتقال فناوری شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاران و صنعتگران و فناوران ایجاد نموده است. تیم فنی و حقوقی داناکالا علاوه بر معرفی انواع قراردادهای مشارکت و خرید فناوری، نحوه انتفاع سرمایه‌گذاران و فناوران را نیز مشخص نموده است که در صفحه حقوق مالکیت فکری قابل مشاهده میباشد. بنابراین سرمایه‌گذاران، صاحبان صنایع و دانشگاهیان با اطمینان خاطر نسبت به مسائل حقوقی و حفظ منافع مادی و معنوی، میتوانند به همکاری متقابل با یکدیگر بپردازند.

ارتباط با برترین مراکز علمی کشور​

داناکالا با دسترسی به برترین مراکز علمی کشور امکان ارتباط با بهترین اساتید، دانشجویان و پژوهشگران هر حوزه را ایجاد نموده است که این امر میتواند بهترین سرمایه انسانی برای پشتیبانی علمی و فنی صنایع ، محسوب گردند. داناکالا با شناسایی گروههای مختلف علمی و زمینه‌های پژوهشی ایشان بهترین افراد در هریک از زمینه‌های تخصصی را به صنایع معرفی مینماید و شرایط ارتباط ایشان را با یکدیگر فراهم میسازند. به منظور درخواست برای معرفی و ارتباط با پژوهشگران و تیمهای علمی و انجام پروژه‌های تخصصی کاربردی با ورود به صفحه ارتباط با ما و انتخاب یکی از راههای ارتباطی، با کارشناسان داناکالا ارتباط برقرار نمایید

تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری​

داناکالا با ارائه روشهای مختلف تجاری‌سازی و انتقال فناوری، بستری منعطف را برای همکاری سرمایه‌گذاران و صنعتگران و فناوران ایجاد نموده است. سرمایه‌گذاران و صاحبان سرمایه میتوانند با مراجعه به صفحه حقوق مالکیت سرمایه‌گذاری یا خرید فناوری را ، فکری روشهای موجود را مشاهده نموده و مناسب‌ترین شیوه مشارکت انتخاب نمایند. از سوی دیگر در این سامانه امکان دسترسی سریع به فناوری‌های قابل عرضه دانشگاهی وجود دارد. بنابراین سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع میتوانند ضمن مشخص کردن روش مشارکت مطلوب، فناوری مورد نظر خود را نیز انتخاب نمایند. بدین ترتیب در صورت توافق دو جانبه سرمایه‌گذار و فناور، میتوان به سرعت فرآیند همکاری و سرمایه‌گذاری یا انتقال فناوری را شروع نمود.

شفافیت در ارزش‌گذاری فناوری

 تعیین ارزش اقتصادی آن ، یکی از موضوعات حائز اهمیت در خرید یا مشارکت در تولید دارایی‌های فکری میباشد. ارزش‌گذاری فناوری یکی دیگر از فرآیندهایی است که توسط کارشناسان خبره داناکالا و با روشهای کاملا علمی صورت میپذیرد. بدین ترتیب سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع میتوانند بر مبنای ارزش آفرینی اقتصادی هریک از دارایی‌هایی فکری تصمیم‌گیری بهتری در مورد خرید یا مشارکت در تولید آن بگیرند. سرمایه‌گذاران  و صنعتگران میتوانند با ورود به صفحه ارتباط با ما و انتخاب یکی از راههای ارتباطی، با کارشناسان داناکالا ارتباط برقرار نموده و درخواست خود را برای ارزش گذاری فناوری مورد نظر مطرح نمایند تا این فرآیند توسط متخصصان و کارشناسان خبره داناکالا صورت پذیرد و به ایشان اعلام گردد.

شفافیت در تعیین سهام

یکی از چالشهای مهم در گروههای کاری و به ویژه استارتاپی موضوع تعیین سهم هر یک از اعضای گروه سرمایه‌گذاران و صنعتگران و حامیان میباشد. در داناکالا این امکان ایجاد شده است تا سهم هریک از اعضا در کمیته‌های تخصصی تعیین گردد و در نتیجه افراد بتوانند از امتیاز دانش فنی حاصل شده بهره‌مند گردند. سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع میتوانند با ورود به صفحه ارتباط با ما و انتخاب یکی از راههای ارتباطی، با کارشناسان داناکالا ارتباط برقرار نموده و درخواست خود را برای تعیین سهم ثبت کنند تا این فرآیند در کمیته‌های متشکل از متخصصان صورت پذیرد و به سهامداران اعلام گردد.

به بالای صفحه بردن